Dokarmianie leśnych zwierząt zabawy sensoryczne

 


TEATR   MAGIK   Z   BIAŁEGOSTOKU

  p.t.”Rodzinka jak malinka”

 

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

SONY DSC

 


 

                       WANDA – ostatni dzień w naszym przedszkolu 

 

 

 

 

 

 

 

 ZAKOŃCZENIE     ROKU

 

 

 

 


DZIEŃ   DZIECKA

 


Wizyta w Szkole w Sorkwitach

 


Zajęcia mydlarskie

 


ZUMBA 

 


Zajęcia z ozobotami

 

 

 


FILHARMONIA

 


Zabawy sensoryczne

 

 


Festyn Rodzinny Jestem Polakiem  – Jestem Europejczykiem

„Królewna Śnieżka” – rodzice podczas dzisiejszego pikniku przygotowali dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę – inscenizację muzyczno -teatralną.

Rodzice w roli aktorów wypadli doskonale i wykazali się również ogromnym zaangażowaniem podczas dekoracji sali oraz pomysłowością w wykonaniu strojów .
Włożyli całe swoje serca w ciężką pracę, przygotowania i próby do przedstawienia, dając tym samym w końcowym efekcie ogromną radość najmłodszym widzom.
Dzieci oraz zgromadzeni goście były zachwyceni, a na ich twarzach pojawiał się nie tylko uśmiech, ale zachwyt , przejęcie i zdziwienie w niektórych momentach przedstawienia.

Dziecko jest najlepszym widzem i krytykiem.
Gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę.

W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola „SŁONECZKO” oraz całego personelu Przedszkola składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomysłowość oraz wspaniałe przedstawienie dla naszych aktorów :

Joanna Leske
Monika Kordal
Sylwia Orzeł
Agnieszka Rogińska
Michał Rogiński
Mariola Plichta
Natalia Ciskowska
Justyna Sojak
Marta Grzywna
Paulina Fiet
Magdalena Nosek
Bożena Rudnicka
Klaudia Bojarska
Malgorzata Lüer
Anita Różycka
Karolina Przystawik
Thomas Schuricht
Robert Śmilewicz

Drodzy Rodzice byliście rewelacyjni !!!!!

 

 

Wycieczka do Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w ramach projektu ” Mistrz – przedszkolak”

 


Warsztaty z mydła – zajęcia mydlarskie dla dzieci

W poniedziałek 20 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich dla dzieci, które poprowadziła Pani Magda. Była to niesamowita okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakimi są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości.

Poznaliśmy z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia? Co należy do niego dodać aby miało piękny zapach i kolor( kawa, płatki róż, skórka pomarańczy)? Przedszkolaki samodzielnie stworzyli kolorowe i pachnące mydełka w rozmaitych kształtach, o bajecznych zapachach jak np. guma balonowa.
W przerwie kreatywnych warsztatów bawiliśmy się przy muzyce „umyj ręce”i „mydło lubi zabawę”.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia Taka Impreza !!!!

 


Wizyta przedszkolaków w Centrum Aktywnego Wypoczynku – Gwarek

 

 

 


Uczymy się poprzez zabawę 

 


Magiczny Dywan – zabawy przedszkolaków

 


TURNIEJ  TAŃCA


WIELKANOC


Szkolenie dla rodziców w ramach „Podniesienie kompetencji kluczowych w przedszkolu”.


PLAMY WIELKANOCNE

 

11 kwietnia przedszkolaki z Sorkwit i Rozóg odwiedziły Klub Seniora. Podczas wspólnego spotkania powstały piękne wielkanocne palmy, które dzieci poświęciły na niedzielnej mszy.
Dziękujemy serdecznie Paniom z Klubu Seniora za okazaną nam pomoc, a przede wszystkim miłą i serdeczną atmosferę:)!!

 

 


W akcji „ NOC SÓW” przeprowadzonej przez Nadleśnictwo Mrągowo wzięły udział nasze  przedszkolaki. 

 

 


 POWITANIE  WIOSNY 

 


Przedszkolaki nie pozwoliły aby zwierzęta z terenu Gminy Sorkwity głodowały !!!

W Przedszkolu „SŁONECZKO” w Rozogach została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt.
Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.
Dzieci z wielką przyjemnością zaniosły karmę do Urzędu Gminy, gdzie otrzymały piękne podziękowanie od Pani Ewy.

Nie bądźcie obojętni na los bezdomnych zwierząt!!!

Dziękujemy za okazane serce.

 


MOBILNE  PLANETARIUM

Niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata mogły obserwować przedszkolaki w mobilnym planetarium.
Seans edukacyjny o Układzie Słonecznym dostarczył niezapomniane przeżycia i wzruszenia, pozwalając rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość o galaktyce . Pokaz, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach za dostarczenie niezapomnianych kosmicznych wrażeń podczas tego pokazu !!!!

 


TEATR LALEK W OLSZTYNIE

Przedszkolaki 20 marca 2019 r. były już kolejny raz w Teatrze Lalek w Olsztynie. Tym razem uczestniczyły w spektaklu pt. „Czarodziejski Koncert”. Był to niezwykły, spektakl zrealizowany w konwencji „czarnego teatru” – techniki bardzo starej i rzadko w teatrze stosowanej.
W teatrze było naprawdę bardzo ciemno i nie mogliśmy dostrzec aktorów. Dzięki ultrafioletowemu światłu i użytych przez nich przedmiotom, przy pomocy rąk , wyczarowali niesamowite obrazy. Była to opowieść bez słów ale z pięknym obrazem i muzyką , m.in. Ennio Moricone, Georga Bizeta, Jean Michel Jarre’a, Jona&Vangelisa.

Drugim punktem naszej wycieczki tego dnia była wizyta w restauracji McDonald’s . Zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

 


ZUMBA – MARATON CHARYTATYWNY 


DZIEŃ KOBIET 

8 MARCA to wyjątkowy dzień. Wtedy swoje święto obchodzą WSZYSTKIE KOBIETY, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu nasi chłopcy składali życzenia dziewczynkom, swoim nauczycielkom oraz zaproszonym na występy Paniom. Nie zabrakło tez cukierków, drobnych upominków i kwiatów.

Obchody Dnia Kobiet, które corocznie celebrujemy w Przedszkolu „SŁONECZKO” to doskonały sposób na rozwijanie u dzieci szacunku do kobiet, oraz kształtowania nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. W tym dniu gościliśmy w naszych skromnych progach zaproszone Panie, które miały okazję obejrzeć piękny taniec do muzyki Léo Delibes – Coppelia Waltz oraz zobaczyć “jak zmieniała się kobieta na przestrzeni lat” w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Po części artystycznej nasi mali gentelmani wręczyli upominki swoim koleżankom, nauczycielką oraz zaproszonym gościom, a były to:

-Pani Małgorzata Rzekanowska,

-Pani Anna Łuciuk,

-Pani Małgorzata Tumińska,

-Pani Hanna Fereniec,

-Pani Danuta Kozak- Ławińska,

-Pani Maria Gałązka,

-Pani Dorota Długozima–Cyba,

-Pani Maria Rolczyńska,

-Pani Marta Kopaniec,

-Pani Elżbieta Leszczyńska.

Serdecznie dziękujemy Panią, za spędzenie z nami miłych chwil, podczas tego wyjątkowego dnia.

Szczególne podziękowania dla Pani Małgorzaty Rzekanowskiej, Małgorzaty Tumińskiej, Marii Gałązka oraz Danuty Kozak – Ławińskiej za obdarowanie naszych podopiecznych prezentami za które bardzo serdecznie dziękujemy !!!!

Po części oficjalnej, nasi chłopcy, wraz z Panią Dyrektor wyszli na spacer po Sorkwitach. Zabrali ze sobą, duży kosz kwiatków z życzeniami, i postanowili obdarować nimi napotkane Panie. Zaszli też do Urzędu Gminy, Kwiaciarni, Sklepu Mardi, baru TEQUILA, Gościńca OAZA, oraz na Pocztę. Dziękujemy bardzo za słodkie łakocie oraz piękny kwiatek które otrzymaliśmy składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

To był kolejny piękny dzień w naszym przedszkolu.
Z dziewczęcych buziek, uśmiech nie schodził przez cały dzień:)

Wielkie podziękowania dla naszych niezawodnych mam, które przygotowały piękne stroje dla swoich pociech oraz pyszny poczęstunek przyrządzony przez :mamę Emila, Nadii, Jędrka, Mai O., oraz Celinki R.) – jesteście cudowni !!!

Piękne zdjęcia to zasługa naszego niezastąpionego fotografa- Pana Piotra Florkowskiego, za które bardzo serdecznie dziękujemy !!!

Personel to osoby, które czuwały aby cała nasza uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Serdecznie dziękuję za trud włożony w przygotowanie Dnia Kobiet dla Agnieszki , Gosi, Marty, Sylwii, Marzenki, Brygidy, Grażynki, Magdy, Anety, Grażynki K. Dziewczyny jesteście niezastąpione !!!!

 

Sensoplastyka w przedszkolu 


Wiosenne kwiatki


Wiejska zagroda


Magiczny dywan

 


WALENTYNKI♥

Tego wyjątkowego dnia dominował kolor czerwony w naszym przedszkolu. Była zabawa, piosenki oraz obdarowywanie się wzajemnie walentynkami – robionymi oczywiście własnoręcznie. Pani Dyrektor wręczyła każdemu przedszkolakowi  czerwony, serduszkowy lizak.  Natomiast na podwieczorek były pyszne ciasteczka w kształcie oczywiście serduszek !!!!